Novinka – Individuálny detoxikačný pobyt so psychoterapiou

Pri svojej práci regresnej terapeutky som si všimla, že klienti  lepšie reagujú, ak nie sú najedení. Zároveň poznám  na vlastnej koži psychoterapeutické účinky pôstu, ktorý umožňuje nielen detoxikáciu tela, ale aj mysle. Preto ponúkam ako novinku individuálny detoxikačný pobyt so psychoterapiou. Dôkladne si prečistíte telo a zároveň vám profesionálne pomôžem s problémom, ktorý chcete riešiť.

Tento detoxikačný pobyt má takmer rovnakú náplň ako víkendový detoxikačný pobyt (pozri program víkendového detoxikačného pobytu), ale je obohatený o 2 psychoterapeutické sedenia. Klient si podľa vlastného nastavenia môže zvoliť detoxikáciu pitím ovocných a zeleninových džúsov (v sobotu a nedeľu), tí pokročilejší môžu absolvovať jeden deň na šťavách a  1 deň iba na vode.  V piatok sa stretneme večer a pije sa iba nesladený čaj.

Prínosy individuálneho detoxikačného pobytu s psychoterapiou:

  1. Budete sa venovať problémom, ktoré vás trápia, so skúsenou psychoterapeutkou v bezpečnom prostredí
  2. Budete mať profesionálnu starostlivosť o vaše telo a dušu od piatku večera do nedele podvečera – venujem sa iba  vám a podporím vás vo vašej snahe
  3. Uvoľníte si psychiku navyše kontaktom s prírodou, meditáciami, kúpaním, cvičením, aromaterapiou, automasážou
  4. Naučím vás, ako byť sám sebe psychoterapeutom
  5. Detoxikujete a regenerujete si pečeň, hrubé črevo, obličky a iné orgány
  6. Zbavíte sa časti tukového tkaniva, ktoré je skladom toxických látok a teda zníži sa vaša hmotnosť (ideálny štart pre redukčnú diétu)
  7. Získate dôveru vo vlastné sily, zvýši sa vám sebavedomie ohľadom toho, čo dokážete sami pre seba urobiť

Na individuálny detoxikačný pobyt s psychoterapiou sa môže prihlásiť aj dvojica – napr. manželia, kamarátky a podobne, ale musia sa dopredu dohodnúť, či bude jeden z dvojice ochotný ísť na prechádzku alebo si nájsť nejakú aktivitu, kým bude ten druhý absolvovať psychoterapiu. V tejto variante by mal každý 1 psychoterapeutické dedenie.

Termín: dohodou – zohľadňujem fázy Mesiaca

Termín: 12.5 -14.5.2023

  • Miesto konania: malebná dedinka Čechy v okrese Nové Zámky(www.ubytovanie-podhajska.com)
  • Začiatok programu: 18.00 v piatok
  • Koniec: okolo 18.00 v nedeľu

Prečo je potrebná detoxikácia?

V súčasnej dobe sa považuje za normálny jav, že ľudia okolo 50. roku života majú trvalé zdravotné problémy, napr. vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, tráviace problémy a podobne. Treba si však uvedomiť, že zdravie je zrkadlom nášho životného štýlu, t.j. spôsobu, ako sa staráme o svoje telo a spôsobu, ako rozmýšľame. Každému je asi jasné, čo znamená starať sa o svoje telo – že jeho stav ovplyvňuje zloženie a množstvo našej stravy a tekutín, fyzická aktivita a kvalita ovzdušia. Menej ľudí však vie, že existujú liečivé myšlienky ako aj  myšlienky a pocity, ktoré zhoršujú náš zdravotný stav

Z toho dôvodu je cieľom tohto víkendového pobytu pomôcť telu aj duši, aby sa zregenerovali. Na pobyt som zvolila pokojnú, v lone prírody situovanú dedinku, lebo už samotné prostredie s množstvom zelene pôsobí ako balzam na dušu.. V prípade priaznivého počasia sa budú konať prednášky a meditácie na dvore v altánku obklopenom zeleňou a kvetinami, čo umocňuje liečivý účinok pobytu. V areáli je aj krytý bazén, kde si človek môže v letnom období zaplávať.

Existujú viaceré cesty, ako detoxikovať (očistiť od škodlivých látok) a regenerovať (obnoviť) svoj organizmus, ale tá najrýchlejšia a najefektívnejšia je podľa mňa hladovka (ktorú z vlastnej skúsenosti môžem len odporúčať). Tým, že organizmus prestane prijímať potravu, ušetrí veľa energie, ktorú by minul na trávenie a vie ju použiť na svoju očistu. Zároveň sa zastaví prísun ďalších škodlivín do organizmu. Môžeme si to predstaviť ako upratovanie bytu. Náš prísun potravy spolu s toxínmi (jedmi) porovnajme sa špinou z topánok. Čím viac potravy skonzumujeme, tým viac špiny máme v tom byte. Z tohto pohľadu lepšie chápeme striedmosť v jedle a aj význam pôstov, ktoré nájdeme vo všetkých svetových náboženstvách.. Väčšina gazdiniek pred Veľkou nocou vyupratuje byt, ale koľkí z nás vyupratujú svoje telo? Takže my s tou hladovkou ideme upratovať byt, kde už ďalšiu špinu nikto nenosí. Upratovačkou je organizmus sám, ktorý má vlastné očistné mechanizmy – tie sa po prerušení príjmu potravy naplno spúšťajú. My mu však v jeho úsilí pomôžeme tým, že budeme robiť očistu čriev klystírom, očistu pľúc prechádzkami na čerstvom vzduchu, očistu pečene ešte pred hladovkou pomocou cviklovej šťavy, očistu kože saunou a sprchou. Výsledný efekt zosilníme aj rôznymi relaxačnými a meditačnými cvičeniami ako aj aromaterapiou, čím sa podporí spolupráca tela i duše a znásobí sa výsledok.

Je veľa odborníkov, ktorí majú skúsenosti s hladovaním. Jeden z najznámejších autorov je Gennadij Malachov, ktorí liečivý účinok hladovania spozoroval na domácich zvieratách. Staršie kravy, ktoré v zimnom období nejakú dobu nedostávali žrať, na jar doslova omladli a znova začali dávať mlieko. To viedlo Malachova k experimentom na sebe. Zistil priaznivý účinok hladovania aj na ľudský organizmus a svoje skúsenosti publikoval.

Tri fázy detoxikačného pobytu

1.Prípravná fáza

Asi týždeň pred začatím hladovky vynecháme zo stravy mäso a zvýšime podiel ovocia a zeleniny, najlepšie v surovom stave. V ideálnom prípade v piatok pred pobytom jeme iba surovú stravu. Pre tých, čo by pre seba chceli urobiť ešte viac, odporúčam cez víkend pred hladovkou absolvovať šankhaprakšálanu. Je to jogínske cvičenie kombinované s pitím slanej vody, ktoré dokonale prečistí tráviacu trubicu.

2.Samotný pobyt

V piatok vynecháme večeru a budeme piť iba bylinkový čaj. V sobotu budeme piť cviklovú a mrkvovú šťavu na povzbudenie pečene. V nedeľu začneme samotnú hladovku, čiže budeme iba na vode. V prípade strachu z hladovky je možné aj v nedeľu piť šťavy.

Z psychoterapeutického programu absolvujeme čistenie čakier, dychové cvičenia, meditácie, relaxáciu. Súčasťou programu sú aj prednášky o teórii hladovania, čakrálnom systéme človeka a  detoxikácii mysle.

3.Rozbehová strava po pobyte

V pondelok po pobyte je nutné dodržať prechod na normálnu stravu, nesmieme tráviace orgány naplno zaťažiť. Uvedomme si, že žalúdok je stiahnutý. V opačnom prípade by sme liečivý efekt hladovky minimalizovali.

Na raňajky je vhodná varená kaša z ovsených vločiek. Namočené a odstáte ovsené vločky rozmixujeme vo vode a uvaríme bez cukru. Kaša má byť redšia a podávame ju s medom a čerstvým ovocím. na . Na obed je vhodný ľahší bezmäsitý pokrm a na večeru už môžeme zjesť krajec chleba s maslom a zeleninou..

V utorok prejdeme na normálnu stravu.

Prihlášky a informácie:
RNDr. Zita Baraňayová
zita.baranayova@gmail.com
035/ 6 416 000